top of page

Interiér RD Dobříš

projekt 2013

realizace 2014-2015

spolupráce / autor projektu RD_Michal Širmer

 

truhlářské práce_LUGI

podlahy_LIKOR

betonový prvek_ŠVEC decor

vizualizace_Martin Vybíral

Podkladem pro návrh interiéru byl jednostupňový projekt rodinného domu, jehož architektonický návrh pochází od kolegy architekta Michala Širmera.

Návrh interiéru navázal na základní prostorový koncept domu a dále jej zpřesnil a rozvedl. Byla upravena geometrie schodiště, které bylo nově více vtaženo do obytného prostoru a svým stoupáním poskytlo více podchozího prostoru v přízemní koupelně. Vstupní koridor, roztříštěný množstvím dveří, byl sjednocen do jedné hmoty kontinuálního nábytkového obkladu s integrovanými dveřmi. Stejně tak pohledová trámové konstrukce stropu, dosud definovaná pouze statickým výpočtem, byla upravena stran dimenzí, rozestupů a proporcí jednotlivých prvků. 

Pro víceúrovňový prostor obývacího pokoje byl navržen atypický betonový objekt, vymezující kuchyňský a jídelní kout od relaxační části a integrující v sobě krbovou vložku spolu s úložným prostorem pro zásobu dřeva.  Kuchyňská linka je rozdělena do dvou samostatných hmot - horizontální hmota s pracovní deskou je umístěna pod oknem a kompozičně navazuje na krbový objekt, vertikální hmota pak plynule navazuje na bílý nábytkový obklad vstupního koridoru a integruje v sobě lednici, horkovzdušnou i mikrovlnnou troubu a spižní skříň.

bottom of page